Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Miluju svého admina :)

24. 01. 2011 7:34:43
Admin. Cenzor. Svoboda slova. Cenzura. Kodex. Spousta silných a často zde na blogu opakovaných slov.

„Lejdy? Seš to ty?“

„A čí číslo si vytočil?“

„No, tvoje...“

„Pak jsem to já. Wo co go?“

„Tě neznám asi, tak jak jinak se mám přesvědčit?“

„Dobře, tak tedy... nejsem to já... pomohlo ti to?“

„Seš vůl, ahá, no, tak jó, máš pravdu, ptám se na pikaču! Hele, Rem to nebere, Dev taky ne, pojďte udělat někdo pořádek sklo, copak všichni fakt chrníte?“

*** byla doba, kdy hovor podobného typu byl na denním pořádku. Bohužel, i nočním. V té době teď je naštěstí den, já jsem ve své stabilní práci, má ikonka admina soukromého, v jednu dobu docela profláklého chatu, je v režimu spánku (chrním). Každému tedy říká, že ano, jsem na kompu, jsem nalogován, ale nejsem aktivní a to ani v šeptu (pro neznalé... v hovoru adresném jen určitému nickname – přezdívce, který na skle – monitoru vidí jen ti dva, kteří si spolu adresně vyměňují písmenka – psanou formou spolu mluví, diskutují, flirtují).

Stav této ikonky je jedna z mnoha věcí, kterou nemohu na chatu ovlivnit. Úmyslně, aby každý věděl, zda admin je nebo není aktivně přítomen. Ale stejně mi to málokdo věří. Dost nicků si myslí, že můžu všechno.

Rozsah mě daných pravomocí admina? Mazat konkrétní příspěvek. Nikoliv ten šeptaný. Tam mohu přidělit pravomoc na chvíli danému nicku a on ho vyhledá v historii a smázne ho sám. Vstoupit přes generální rozhraní do jakéhokoliv účtu a pomoct s nastavením. Heslo neznám. Zablokovat účet na omezenou dobu. Zablokovat navždy. Zablokovat přístup pomocí IP adresy na určitou dobu. Po určitém stupni kroků zablokovat IP adresu na neomezeně dlouhou dobu. Každý krok, který udělám, může změnit... majitel chatu.

Proč někdo vůbec považoval za nutné pořídit si hlídací psy? Adminy? No prostě proto, že chat... je jeho byznys. A tím nemyslím nutně činnost, kterou si vydělává, ale prostě činnost ve smyslu přivlastnění si. Je to jeho prostor, který propůjčuje dalším za určitých podmínek a chce, aby se ty podmínky, dodržovaly. Že jsou podmínky špatné? Směšné. I kdyby, nikdo nikoho nenutí v těch podmínkách koexistovat. Jděte jinam. Za lepším.

A proto, budou vždy slova, za která bude následovat trest. Jaká slova? Vás zajímá seznam slov? Zbytečná hloupost, protože každé slovo v kontextu může být vulgarismem a urážkou. Kdo posoudí, že slovo je urážkou? Adresát urážky a admin. Že je to neobjektivní? Jistě, jako vše, co rozhoduje člověk. Celý život je souhrnem subjektivních rozhodnutí v objektivně vytvořeném prostředí subjektivně člověkem přizpůsobovaném, tak proč by chat měl být výjimkou? Že chcete prostor bez zakázaných slov? S možností urážet kdykoliv jakkoliv kohokoliv? Nikdo Vám nebrání. Založte si svůj takový prostor na svých serverech, plaťte si jeho provoz a zvěte tam ostatní, kteří po takovém prostoru touží. A užívejte si omezení daného jen zákonem. Tady jste na návštěvě soukromého chatu, možná ve veřejném prostoru, ale přeci jen v soukromém sektoru. Můj dům, můj hrad. Ten omezuje zákon, zbytek omezení je rozhodnutí majitele, může vše, co mu zákon nezakáže. Máte pocit, že dělá něco nezákonného? Existují standardy řešení, použijte je.

Při každé registraci na chat (vstupu na cizí pozemek) stvrzujete přečtení si pravidel a souhlas s nimi. Nelíbí se Vám podmínky? Vyjednejte si jiné nebo sem nevstupujte. Nebo vstupte, reptejte, plačte, stěžujte si a nadávejte... ale probůh, jste malé děti, že potřebujte neustále poukazovat na to, co právě děláte a chtít nějakou stádní podporu?

Tohle jsem říkal jako admin čas od času rozhořčeným uživatelům. Moje telefonní číslo bylo vesele veřejné. Anonymní SMSky často neveselé.

A takhle vidím i zdejší blog. Jako neadmin a uživatel. Byť má blog ještě další svá specifika, pro mne je... chatem. Zábavou i zdrojem informací. Se svými pravidly, která jsem znal při vstupu jako diskutér i jako bloger.

Jako diskutér jsem se občas dostal do hledáčku zásahu admina. No a? Někdy jsem se stížností uspěl, jindy ne. No a? Někdy to bylo za slovo považované za vulgární, jindy za běžný černý humor. No a? Reklamace, výhra bo prohra, svět se točí dál. Že jinému to samé prošlo? No a?

Mám se kvůli tomu ohánět silnými texty, jako porušování svobody slova? Pro mne osobně, s m ě š n é :)

Rozsudek admina není ani trest smrti ani doživotí.

Jako bloger mám hodně omezené možnosti moderování diskuse pod svým blogem. Ale mám možnost tuto formu diskuse nepovolit. Dokud tu možnost mám, budu ji využívat v momentě, kdy uznám za vhodné tak, jak mi majitel prostoru, který mi ho zadax propůjčil, povolí svými pravidly. Bez ohledu na cokoliv. Jinou možnost kontaktu na mne ponechám, protože mne zajímá názor na to, co napíšu. I negativní. A odpovědět považuji za výraz slušnosti.

Můj úhel pohledu.

*** dívám se na sklo chatu. Ten, co mi volal, si stěžuje na klasickou tapetu (celé využitelné pole pro hovor je neustále plněno z clipboardu stejným shlukem písmen a znaků, někdy tvořících i slovo nebo větu nebo rozsáhlejší text) ze slova, jehož piktogram se ve zdejších zemích znázorňuje pomocí kosočtverce a dalších přídavných propriet. Všem v dané místnosti znemožňuje komunikovat bez neustálého zpětného dorolování textu. Tapetu označím a smáznu.

Šeptám klidně výstrahu autorovi. Nereaguji na osobní útok značně expresivní. Další tapeta. Další výmaz a další výstraha. Tapeta. Třikrát a dost je pravidlo. Prohlédnu si IP adresu a blokuju daný účet na 24 hodin. Vidím, jak si ze stejné IP adresy vytváří další účet. Vyčkávám. Nechám ho nalogovat. Na skle se chová slušně. Mé do šeptu hodí nadávku, mírnější než minule, ale chce komunikovat. OK, odpovídám mu. Slibuji účet přístupný zítra v tuhle dobu a pro výstrahu mu načrtnu další možný postup. Neodpoví. Chvilku něco řeší na skle a pak se odhlásí. Moje ikonka během deseti minut spinká.

Když se přihlásím příští večer, ve vzkazu mám omluvu. Od prudícího nickname. Rozešla se v ten den s přítelem a svět byl na „sto dukátů s kosočtvercem!“ Trocha bublinek v láhvi a snaha upustit páru. Dnes je svět sice stejný, ale bublinky z hlavy i krve vysublimovaly a páru upouští jinak.

Za týden spolu jdeme na večeři.

Ráno se probudím v posteli už sám. V kuchyni je horká voda ve varné konvici, hrneček na stole s dávkou instant kávy a cukru. Mechanicky si kávu v hrnku zaliju horkou vodou, po pár hltech se probouzím úplně a jdu do koupelny se opláchnout.

Tam si čtu nápis psaný rtěnkou: „Miluju Tě celým svým srdcem, lásko!“

... a já Tebe...

Autor: Karel Boháček | pondělí 24.1.2011 7:34 | karma článku: 15.78 | přečteno: 1204x

Další články blogera

Karel Boháček

Názory muže za zenitem – 2. Jak často si chlapi navzájem poměřují penisy?

Odpověď na tuhle otázku je opět poměrně jednoduchá, i když nutno přiznat, že přímočarost dotazu je zdánlivě zavádějící.

20.9.2017 v 8:08 | Karma článku: 27.03 | Přečteno: 1986 | Diskuse

Karel Boháček

Názory muže za zenitem – 1. Vyspat se s chlapem na prvním rande ... nebo ne?

Netroufám si tvrdit, zda to ženy doopravdy tak často řeší či nikoliv. Nicméně mediálně se zdá, že v rámci hledání vztahu je to často diskutovaný problém.

13.9.2017 v 13:13 | Karma článku: 31.44 | Přečteno: 4275 | Diskuse

Karel Boháček

Za dobrodružstvím ostrova Marathonisi

Proslulý řecký ostrůvek Marathonisi v Jónském moři je známý i pod názvem Želví ostrov. Jednak pro svůj tvar, druhak si tady kolem jeho břehů můžete i užít pozorování vzácných želv karet.

11.9.2017 v 8:08 | Karma článku: 20.98 | Přečteno: 366 | Diskuse

Karel Boháček

Plavba kolem řeckého ostrova Zakynthos

Zakynthos (anglicky nebo italsky Zante) je ostrov v západní části Řecka. Nachází se v Jónském moři v kraji Jónské ostrovy. Rozloha 410 km2 a délka pobřeží 123 km z něj činí třetí největší ostrov v tomto kraji.

1.9.2017 v 8:25 | Karma článku: 23.50 | Přečteno: 927 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Slaninová

Bůh je Láska a Láska je Bůh

Bůh! Říkali, že trestá. Že nemá slitování. "Boj se, když nečiníš dle Jeho vůle." Děsil mě. Šokoval lačností po krvi nepřátel. Ale byl to správný výklad? Je Bůh skutečně krvechtivý a nemilosrdný?

24.9.2017 v 20:50 | Karma článku: 10.68 | Přečteno: 176 | Diskuse

Štěpánka Semecká

Píseň o byrokracii

Další nedělní večer vám netradičně zpříjemním svým krátkým básnickým zamyšlením o tom, jak je to vlastně v té společnosti úředníků s rovností a svorností.

24.9.2017 v 20:23 | Karma článku: 5.81 | Přečteno: 135 | Diskuse

Libuse Palkova

Blondýnky

Blondýnky jsou častým terčem vtipů a středem pozornosti, ať právem či neprávem. V následujícím seznamu knih, nemůžeme proto vynechat nic z toho, co se traduje o mýtu krásné, povrchní a naivní svůdnice.

24.9.2017 v 20:16 | Karma článku: 7.48 | Přečteno: 309 | Diskuse

Kateřina Horáková

Detoxikace zvenku

Další ze skvělých tianďáckých věcí, které jsem vyzkoušela, jsou detoxikační bylinné náplasti. Při svém zhýralém způsobu života jsem se rozhodla pro očistu...

24.9.2017 v 19:09 | Karma článku: 6.69 | Přečteno: 210 | Diskuse

Martina Studzinská

Třída all inclusiv

...aneb malé "třídní foto", tedy popis toho, co musí český učitel v průměrné třídě zvládnout za dopoledne. Připočtěme k tomu dvě až tři hodiny odpoledne u počítače nad administrativní prací a pár hodin týdně na schůzích.

24.9.2017 v 17:23 | Karma článku: 23.86 | Přečteno: 777 | Diskuse
VIP
Počet článků 749 Celková karma 23.95 Průměrná čtenost 1118

Facebook Blog iDnes

 

Největší ďáblova lež spočívá v tom, jak nalhává lidem. že ... vůbec neexistuje, 

říká autor knihy

 

Nikdy jsem to s holkama neuměl

 

a blogového projektu

 

Kraťasy

kkkkkNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.