Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Milostný trojúhelník

25. 04. 2016 8:00:00
Trpělivě ji, přikrčená v nízkém lesním porostu, pozorovala. Jako každý lovec k tomu, aby sama zůstala neodhalena, mistrně využila stínů vrhaných úctyhodnými jehličnany i nízkého listoví ostružiníku.

Ostré špice trnů nemohly proniknout přes její kůži bolavěji než žárlivost, kterou pociťovala při pohledu na tuhle ženu.

Ta se dívala někam do šera mezi lesní velikány a oči měla plné touhy osvobodit se ze svých okovů. Nechat za sebou vše svazující a rozběhnout se ... a běžet. Třeba do zemdlení. Nebo do klopýtnutí a pádu do měkkých mechových polštářů. Klidně i do chladivých, větrem netknutých vod potemnělé lesní tůně...

***

Věděla, že se jí manžel vzdaluje. I když od samého začátku počítala s tím, že to jednou přijde, tak teď, když se to stalo, ji to v celé své syrovosti zaskočilo.

Chápala ho. Bylo tolik věcí, které mu už nikdy nemohla dát a on? Byl plný života, plný síly. Čím více ona sama stárla a zmáhala ji únava, tím více na něm pozorovala růst sil a energie. Nerozuměla tomu, ale přijala to jako mnoho jiných věcí ve svém životě, které už nemohla nijak ovlivnit.

Dlouho jí to trvalo, ale nakonec se smířila i s tím, že muž mnoho nocí netráví doma. Postaral se vždy o to, aby jí nic nechybělo. Možná aby utišil hlas svědomí, který mu říkal, že jí chybí on?

Usmála se téhle vlastní smyšlence. Ne, takhle to není. I když se jí vzdaloval, pořád tenkrát vnímala jeho lásku. Jen ta láska viděno jejíma očima i její vinou už ... nepatřila jí všechna...

Vzpomněla si na první hádku po té, co večer někam odešel a vrátil se až ráno. Brečela a on ... díval se na ni provinile jako malý kluk:

„Promiň.“

Viděla na jeho těle stopy vášně. Vzduch kolem něj byl prosycen přímo zvířecím pižmem a ukojeným pudovým chtíčem plným milostného násilí. Lítostivý pláč se změnil ve vzteklé běsnění:

„Běž si za ní! Běž a už se nikdy nevracej, hajzle!“

Divoce se na ni podíval a pak šel udělat snídani. Z kuchyně bylo slyšet třískání nádobí i dveří skříněk. Ten den přišla o několik svých oblíbených porcelánových kousků, které pak tajně oplakala. Anebo oplakávala to, co vnímala jako náhlou zradu?

Znovu se usmála ... je to přeci tak dávno. Čtyři měsíce? Pět? Co na tom záleží? Prostě si zvykla.

Ale poslední dny to začalo být jiné. V noci odcházelo pryč jeho tělo, ale ve dne, i když byl s ní, jako by jeho mysl byla úplně jinde a ona věděla, že je v duchu s tou druhou. Podvědomě vycítila to vábení, které se vlnilo nejen v měsíčním třpytu, ale i ve slunečních paprscích a obtáčelo jeho duši jako hladová krajta.

Až tehdy si uvědomila, že současný stav nemusí být neměnný, že o něj může přijít docela.

A právě tohle poznání ji dnes sevřelo a drtilo svou neúprosností a železnou logikou...

***

Tak tohle bezmocné stvoření na dosah je ta, ke které se stále vrací – kmitlo jí hlavou. On! Tak mocný! Tak silný! Vůdce! Nesmlouvavý ke každému v jeho blízkosti! Vyzařující alfa pánovitost jediným přímým pohledem a schopný si svou tělesnou silou vloženou do jediného bleskurychlého výbuchu vynutit poslušnost i tam, kde mnozí jiní ztroskotali. Když na ni upřel zrak poprvé, okamžitě mu podlehla. Bezpodmínečně. Touha dát mu potomky navždy opanovala její mysl i tělo.

Zároveň s mateřskou touhou přišlo i vědomí, že jedině tohle má v jejím životě smysl a byla přesvědčená, že on musí cítit totéž. A přesto ji na dlouhou dobu opouštěl nedbaje jejího žalostného nářku, nesoucího se větrem do všech světových stran.

Sledovala ho. Tajně. Ještě nikdy v životě nebyla tak obezřetná, jako tehdy a dnes.

Tehdy objevila místa, do kterých se od ní vracel. A dnes ... dnes ze ženy, která se tak těžkopádným způsobem vydala až na samotný kraj lesa, ucítila jeho dotyky i laskavou péči.

Krev v ní doslova vřela a její mysli se zmocnil neodbytný povel zákona silnějšího.

Zabij!

A tak se napřímila a vykročila ze stínů. Napjaté svaly na jejím těle se vlnily a každý, kdo se na ni díval, viděl nezkrotnou bouři se vším nebezpečím, které k ní patří...

***

I když už slunce pomalu mizelo za obzorem, viděl je zpoza mohutného dubu obě velmi dobře. Odjakživa měl skvělý zrak. Čich. I sluch. Ale ten zrovna nepotřeboval, protože scéna mezi jeho manželkou i novou družkou se odehrávala mlčky.

Samozřejmě, že věděl o tom, kdy a kým je sledován. Muselo to tak být, ty dvě se měly poznat. Miloval je obě, i když každou jinak.

A byl odhodlán zakročit, kdyby se něco vyvíjelo jinak, než podle jeho instinktů...

***

Když přišla na vzdálenost jednoho jediného smrtícího skoku, přikrčila se a zavětřila. S nočním vánkem, který přišel z města, odvanula do lesa její touha po krvi. V pachu lidského potu a strachu vycítila i pach gumy, plastů a železa. Instinktivně závratnou rychlostí neopakovatelného okamžiku pochopila bezmocnost sokyně.

Včetně faktu, že lidské lůno naproti ní je již dlouhá léta mrtvé a nemůže dávat konkurenční potomky. Přemohl ji ochranitelský pud, zvedla hlavu směrem k měsíčnímu kotouči a ...zavyla...

Strachy ochromená žena na elektrickém vozíku pozorovala obrovskou šedavou vlčici a z jejího táhlého smířlivého vytí vyčetla, že i když se o manžela bude dělit, tak o něj nikdy nepřijde docela. Že právě získala novou, i když poněkud zvláštní přítelkyni. Setřela z tváří slzy úlevy a ... otočila vozík zpět k domovu.

Svalnatý muž zalitý měsíčním světlem horečnatě odložil poslední svršky a jeho nahé tělo se pozvolna změnilo v mohutného vlka, který se s uspokojením ve světélkujících očích podíval za k městu odjíždějícím vozíkem.

Zvučným chraptivým zavrčením zavolal svou družku a ... vyrazili na další noční lov.

Štěňata, po dobu jejich nepřítomnosti ochraňovaná zbytkem vlčí smečky, už jistě čekají na svou porci ...

Autor: Karel Boháček | pondělí 25.4.2016 8:00 | karma článku: 29.07 | přečteno: 787x

Další články blogera

Karel Boháček

Názory muže za zenitem – 2. Jak často si chlapi navzájem poměřují penisy?

Odpověď na tuhle otázku je opět poměrně jednoduchá, i když nutno přiznat, že přímočarost dotazu je zdánlivě zavádějící.

20.9.2017 v 8:08 | Karma článku: 27.03 | Přečteno: 1987 | Diskuse

Karel Boháček

Názory muže za zenitem – 1. Vyspat se s chlapem na prvním rande ... nebo ne?

Netroufám si tvrdit, zda to ženy doopravdy tak často řeší či nikoliv. Nicméně mediálně se zdá, že v rámci hledání vztahu je to často diskutovaný problém.

13.9.2017 v 13:13 | Karma článku: 31.44 | Přečteno: 4276 | Diskuse

Karel Boháček

Za dobrodružstvím ostrova Marathonisi

Proslulý řecký ostrůvek Marathonisi v Jónském moři je známý i pod názvem Želví ostrov. Jednak pro svůj tvar, druhak si tady kolem jeho břehů můžete i užít pozorování vzácných želv karet.

11.9.2017 v 8:08 | Karma článku: 20.98 | Přečteno: 366 | Diskuse

Karel Boháček

Plavba kolem řeckého ostrova Zakynthos

Zakynthos (anglicky nebo italsky Zante) je ostrov v západní části Řecka. Nachází se v Jónském moři v kraji Jónské ostrovy. Rozloha 410 km2 a délka pobřeží 123 km z něj činí třetí největší ostrov v tomto kraji.

1.9.2017 v 8:25 | Karma článku: 23.50 | Přečteno: 927 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Tichý(Bnj)

Karlštejn po 30 letech

Majestátní hrad Karlštejn pamatuje mnoho, gotickou výstavbu, renesanční dostavbu, rozsáhlou rekonstrukci architekta Josefa Mockera v 19. století.

25.9.2017 v 13:34 | Karma článku: 7.60 | Přečteno: 351 | Diskuse

Mário Oláh

Okultná symbolika - nástroj na uväznenie ľudskej pozornosti v dualite

"Akákoľvek forma spodobnenia poznania je pasca; je to spôsob, ako sa uzavrieť skutočnému poznaniu." - Carlos Castaneda

25.9.2017 v 12:32 | Karma článku: 12.95 | Přečteno: 173 |

Libuse Palkova

Je manželství koncem lásky?

V předchozích dílech naší soutěže jsme už probrali lásku, sex, a teď bychom tedy logicky měli skončit u manželství-čímž rozhodně nechci naznačit, že manželstvím také láska a sex definitivně končí.

25.9.2017 v 12:22 | Karma článku: 8.63 | Přečteno: 504 | Diskuse

Lukáš Moudrý

Proč sem jdou uprchlíci?

Internet je plný nenávisti vůči uprchlíkům. Lidé na ně nadávají, chtějí je zabíjet, píší o tom, co špatného dělají apod. Přijde mi, že mnoho lidí nechápe, co se děje a má velice zcestné představy o světě.

25.9.2017 v 12:20 | Karma článku: 16.61 | Přečteno: 1538 | Diskuse

Helena Vlachová

Nedostižitelnost některých našich spoluobčanů

Můžete mít seberychlejší internet a stejně je pomalý v porovnání s některými našimi spoluobčany. Jak někteří z nás získávají některé informace a šíří je dál, je opravdu obdivuhodné

25.9.2017 v 11:55 | Karma článku: 8.40 | Přečteno: 405 | Diskuse
VIP
Počet článků 749 Celková karma 23.92 Průměrná čtenost 1118

Facebook Blog iDnes

 

Největší ďáblova lež spočívá v tom, jak nalhává lidem. že ... vůbec neexistuje, 

říká autor knihy

 

Nikdy jsem to s holkama neuměl

 

a blogového projektu

 

Kraťasy

kkkkkNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.