Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dialog s... Jezinkou :)

4. 03. 2011 6:20:00
„Smolíčku, pacholíčku, otevři nám svou světničku, jen dva prstíčky strčíme, ohřejeme se a zase půjdeme!“

Nářez, co? Slyšíte tu bezskrupulnost vylhaného tvrzení o pouhém ohřátí prstíčků?

Jezinky jsou až brutálně nebezpečným vílím kmenem. Obecně přitažlivý vzhled není to, co by u nich jeden čekal, zůstává jim však v plné míře vílí kouzlo osobnosti, dalo by se říci až kouzlo neodolatelnosti, jehož bez jakýchkoliv výčitek svědomí využívají k vymývání mozků, obzvláště pak těch snadno se odkrvujících v prospěch jiných orgánů ;)

Zdržují se vesměs v přesně vymezeném území, které opouštějí jen za účelem sexuálního lovu. Často si za své obydlí zvolí jeskyni v hloubi těžko dostupného lesa. Pokud nejste zrovna masochisti nebo neulítáváte na gothic, nic moc prostředí pro milostné hrátky. Spíš nic, než moc :)

Osobám, zejména dospělým mužského pohlaví, kteří na jejich teritorium vstoupí, ať již dobrovolně či přilákáni jejich falešně líbezným slibováním, obvykle sadisticky ubližují (typické je vylupování očí, které jsou zřejmě jejich oblíbeným sexuálním fetišem... brutus těžko uchopitelné i pro takového sexistu, jako jsem já).

Zejména však malým, ještě sexuální praktiky neprovozujícím chlapcům, v blízkosti sídla jezinek hrozí únos a v některých případech i bídná smrt následkem jejich přehnané, jednostranně zaměřené péče a nevhodného zacházení.

V rozporu s míněním dávných, dnes již zlidovělých legend, jezinky děti neunášejí s cílem využít je jako jeden z hlavních chodů svých gastronomických orgií. Vnímají je spíše jako roztomilou hračku, což ovšem nezmírňuje případné tragické následky takového jednání. Zkuste třeba chvilku driblovat s mončičákem při napodobování street basketu ;)

Spolupráce či vyjednávání s jezinkami jsou však za určitých okolností možné, zachová-li jeden základní bezpečnostní pravidla. Jednu jsem nedávno odchytil při zvonění za dveřmi a otevřel jí (klídek, v žádném případě ne své srdce, pokud tedy něco takového mám):

„Tak jak to jde, Zrzko?“

„A hele, Světlonoš! Pomáhej pánbůh!“

„Ty jsi ale bestie! Vrhnout se na mé oči si netrófneš, a tak gómeš, že mi vysmahneš díru do tykve slovem božím?!“

„Ale vůbec ne. Což nevíš, že po splnění posledních proroctví nastane v celosvětové armagedonské bitvě zničení bezbožného světa a v nebi Boží Království pro 144 tisíc duchem pomazaných křesťanů? Ty máš do křesťana evildentně dost daleko, tak budeš boží pomoc secsakra potřebovat!“

Promnul jsem mezi prsty svého čerstvě na chov nasazeného brablence:

„Džízas, Zrzino, od doby, co vám v lese provětral faldy jelen se zlatými parohy a toho usmoleného parchanta si opět uzurpoval sám pro sebe, jste zblbli a rozhodli se nějak šířit Kristovu osvětu?!

„Ale no tak, špinavý rohatý nevzdělanče! Jako bys nevěděl, že nepovažujeme Ježíše Krista za Všemohoucího Boha, Otce, ale za Božího Syna, prvního z andělů, tedy za stvořenou bytost.“

„Jo, tak o téhle ujetosti už jsem slyšel. Nicméně nejsem zrovna přesvědčen o pravdivosti tohoto axiomu. Něco totiž o andělech vím, dámo, i o těch padlých!“

Vycenila na mne zuby v grimase, která mohla být stejně úsměvem jako pokusem mne vystrašit (ne vždy jezinky oplývají inteligencí, skoro bych řekl, že hlavně ty pracující především terénu, kromě nabiflovaných pouček velmi těžko složí smysluplnou větu) :

„Pravda. Co je pravda? Co ty víš o pravdě? Lež je klamné tvrzení osobě, která je OPRÁVNĚNA znát pravdu. Kdo může říct, že patří mezi vyvolené, mezi oprávněné?!“

Málem jsem se rozchechtal nahlas. Kecám, samozřejmě, že jsem se ďábelsky rozchechtal nahlas. Teda, dobře vymyšlené, to vám řeknu, kam se na ně hrabe peklo! Budou vám lhát do očí, usmívat se na vás a při tom mají svědomí naprosto čisté, pokud budou přesvědčeni, že nejste oprávněni znát pravdu!

Zatvářila se dotčeně, ale jen na chvilku. Během okamžiku se jí zase po tváři rozlil všeobjímající a všechápající úsměv, lákadlo pro všechny ztracence v místě i čase.

Když jsem konečně dohýkal, vypadlo ze mne bezděčně:

„Žilou bys potřebovala pustit, kozenko!“

„Apage, satanas, moje krev je svátost a chyběla by mi, cizí krví tu mou nemožno nahradit!“

Ani já se nějak nemohl rozesmát při pomyšlení na umírající dítě, které jezinkám padne do ruky a při život ohrožujícím zranění je mu jimi odmítnuta základní pomoc, neb její neplnohodnotná náhražka ne vždy a ne všude je dostupná...

Znechucení touto svůdnou bytostí na mne bylo asi vidět a tak mne již dál nepřemlouvala. Rozloučil jsem se s ní dost nevrle s darovaným kusem papírů v dlani. Zavíral jsem dveře a poslouchal, jak započíná misijní činnost u sousedů a opět spustila své... jen dva prstíčky strčíme, ohřejeme se a...

Kouknul jsem se do papírů, ze kterých na mne zírala... „Strážná věž“.

Autor: Karel Boháček | pátek 4.3.2011 6:20 | karma článku: 16.45 | přečteno: 977x

Další články blogera

Karel Boháček

Jaký sexuální fetiš je pro chlapa neodolatelný? Aneb Názory muže za zenitem 9. část

V předposlední části desetidílné minisérie uděláme něco, co jsme zatím zdánlivě nezkusili ani náznakem.

19.11.2017 v 9:03 | Karma článku: 21.37 | Přečteno: 891 | Diskuse

Karel Boháček

Názory muže za zenitem – 8. Jak se chlapi „staví“ k sexuálním pomůckám partnerek?

Erotické eshopy jsou plné různého pestrobarevného zboží. Mnoho těch barev je určeno pro ženy nebo ženám.

7.11.2017 v 8:08 | Karma článku: 22.75 | Přečteno: 965 | Diskuse

Karel Boháček

Podzim rozhazuje dukáty na Kvapilovo jezírkách

A rozhazuje je plnými hrstmi bohatý ve svém zlatě, majestátnosti i nepolitické příslušnosti. Vládne pravidelně a bez voleb.

1.11.2017 v 8:30 | Karma článku: 18.28 | Přečteno: 459 | Diskuse

Karel Boháček

Názory muže za zenitem – 7. Kdy mají chlapi nejraději sex?

Zdánlivě banální otázka v sobě opět obsahuje mnou oblíbenou mnohovrstevnatost, tedy odpovědět se dá mnoha způsoby.

24.10.2017 v 8:08 | Karma článku: 24.65 | Přečteno: 922 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Martin Faltýn

Dřěvo sě šišou odievá

Což není nic jiného než parafráze názvu známé české středověké lyrické básně. Nuže, na jaře listí - na podzim šišky. Ale lyriku ode mne nečekejte, spíše pár fotografií a úvah.

23.11.2017 v 18:00 | Karma článku: 4.82 | Přečteno: 161 | Diskuse

Klára Tůmová

Nechoď pryč!

"Miláčku, poď domů, já fakt musim jít!" Koukám na hodinky, což v zimní výbavě není jen tak, a přemýšlím, zda má ještě cenu stresovat se tímhle autobusem, když za chvilku jede další...

23.11.2017 v 17:01 | Karma článku: 9.06 | Přečteno: 244 | Diskuse

David Vlk

Pane, vy jste čuňas, aneb rána jsou již chladná a vánoce za rohem.

V kapse mi šustí pytlík na psí hovínka a já čekám. Včera jsem zrovna četl, jak je takový hovínko pro horolezce na Nanga Parbatu vítaným zdrojem životodárného tepla.

23.11.2017 v 14:36 | Karma článku: 30.73 | Přečteno: 1043 | Diskuse

Petr Omelka

Gitans - cikáni po francouzsku

"Svoboda je poznaná nutnost," prohlásil kdysi jeden vousatý chlapík. Měl pravdu. Cikáni to ale věděli od nepaměti.

23.11.2017 v 14:03 | Karma článku: 23.56 | Přečteno: 1083 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Dobrá fotka je ulovením vzácného momentu, co neumře časem (obhajoba vítězného snímku)

Stejně jako to říkáme o dobré reportáži, co vytáhne věc v čase aktuálním na světlo boží, ale dobrá, čtivá a platná obsahem a poselstvím je i za sto let. Jako se zdaří stejné malíři, jako Michelangelův David má v očích odhodlání

23.11.2017 v 13:17 | Karma článku: 14.83 | Přečteno: 517 | Diskuse
VIP
Počet článků 758 Celková karma 24.00 Průměrná čtenost 1124

Facebook Blog iDnes

 

Největší ďáblova lež spočívá v tom, jak nalhává lidem. že ... vůbec neexistuje, 

říká autor knihy

 

Nikdy jsem to s holkama neuměl

 

a blogového projektu

 

Kraťasy

kkkkkNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.