Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Klavírista s ďábelským prstokladem

13. 01. 2014 9:00:00
Zaujal jsem co nejpohodlnější polohu a natáhl dlaně nad klaviaturu svého Broadwooda.

klavir1.jpgNechal jsem prsty na klávesy dopadnout v mohutném zdánlivě disharmonickém akordu, který se postupně během délky své rezonance stával harmonickým a dříve než stačil úplně doznít, rozběhly se v něm hravě další tóny začínající melodie. Přivřel jsem oči a vzpomínal na včerejší vznik téhle skladby...

***

Seděl jsem doma, loket opřený o kryt klaviatury s bradou beznadějně zabořenou do dlaně. Civěl jsem do sešitu s linkovou osnovou zejícího prázdnotou. Dlouho jsem nenapsal žádnou novou skladbu. Na jazyku mi pomalu mizela chuť ranní kávy a hlavou se mi honily štíhlé linie desítek nápěvů, které se vzájemně křížily, souzněly i tloukly... uzlovaly a zase se do jednotlivých nitek rozplétaly a ne a ne z nich vzniknout něco natolik melodického, co by mne samotného... zaujalo.

A do těch pro jiné neslyšných tónů jsem se tak zaposlouchal, že jsem přehlédl zaklepání na dveře, jejich otvírání i zvuky kroků, směřujících ke mně.

Všimnul jsem si jí, až když promluvila:

„Měla jsem s vámi na dnes přes vašeho známého domluvenou schůzku. Slíbil jste, že si mne naživo poslechnete. Vzala jsem s sebou i nějakou svou vlastní tvorbu.“

Do háje! Jo, to je můj problém. Hlava věčně v oblacích, slibuji občas nemožné a nejsem ani schopen si to někam zapsat! Čert aby vzal tu mrzkou realitu! ;)

Otráveně i provinile zároveň jsem se na ni podíval. Hezká tmavovláska s nepatrným rezavým proužkem v ofině, volně splývavé blůzce přes kostkovanou minisukni, štíhlé hezky tvarované nohy v černých silonkách. Klasické lodičky na středním podpatku jí nohy opticky prodlužovaly.

„Promiňte, zapomněl jsem.“

Vysypal jsem ze sebe omluvu nacvičenou již ze školních lavic a mimoděk jsem se zadíval na její kolena. Žena stála na dosah vedle mne v pozoru skoro jako školačka, jen ruce měla před tělem propletené do sebe svými štíhlými prsty.

Ta dotýkající se navzájem kolena mi asociovala dvě spojené noty. Vznikající milostnou melodii. Mimoděk jsem do mírné mezery mezi jejími lýtky vsunul dlaň své levice a pravicí jsem ten začátek zapsal do osnovy.

Jakmile mne zasáhlo přes silonky teplo jejího těla, pravice jakoby sama od sebe psala další navazující tóny. A také jsem při dotyku vycítil i její nepatrné zaváhání, ale stála dál nehnutě a její pohled uhnul z mých očí směrem k notovému zápisu.

Levice mírným tlakem proklouzla mezi koleny a moje suchá dlaň zdomácněla mezi jejími stehny na hranici okraje její minisukně. S napětím v podbřišku jsem pravicí zapisoval všechny zpěvné kudrlinky, které se mi prohnaly představami. Komponoval jsem akordy, vytvářel jsem plošný part levé ruky i sólo pro pravou ruku. Byl jsem jako v transu, když jsem levici pomalu posunoval výš. Jemné šustění vznikající posunem dlaně po stehně přestalo v momentě, kdy se hřbet mé ruky pod sukní zarazil o její klín. Tiše, skoro neslyšitelně zaúpěla a já to zasténání okamžitě zanesl v mnoha jeho polohách do sešitu. Psal jsem jako zběsilý a při tom jsem zatnul prsty za lem punčoch a kalhotek a oboje jsem jedním trhnutím odsunul až někam k jejím kotníkům. Po té jsem levou dlaň vrátil zpět do míst, kde byla naposledy... vlhko a horko klína jsem přetavoval do několika vzestupných navazujících akordů, znějících stejně tvrdě, jako jsem cítil... sám sebe.

Klavir2.jpgMírně se pohnula v bocích dopředu a nazad. Ten lehký klouzavý pohyb vyloudil třením o mé prsty z jejích semknutých rtů delší přidušené sténání v tóninách, které jsem téměř souběžně s jejich dozníváním vyrýval dál a dál do linek před sebou. Na na vláčně rezonující klín hrál jsem svými prsty jako něžnými kladívky na struny klavíru a její sténání se změnilo v nepřetržitý zpěv doprovázený frenetickými pohyby.

Skoro chraptěla a kolena se jí třásla, když jsem svou skladbu plnou různě intenzivních vrcholů zakončil bouřlivě dunícím akordem...

***

Přestal jsem vzpomínat skoro až na konci skladby a ten závěrečný akord jsem nechal vemlouvavě proletět do plného hlediště včetně lóží v jednotlivých patrech po jeho obvodu...a pootočil jsem se směrem k divákům.

Nešlo si nevšimnout v prostoru rodícího se ticha, které získávalo na síle s dozníváním melodie.

Všude, kam jsem dohlédl, ženy měly ve tvářích nepřítomný výraz a poněkud vysílený rozostřený pohled. Neuniklo mi, jak se těm v prvních řadách ještě třesou stehna. Některé měly bezvládně zakloněné hlavy. Jiné se kousaly do rtů. Muži měli ruce buď ve svých kalhotách ... nebo pod sukněmi svých sousedek ... a zdálo se, že jim chybí vůle k jejich vytažení zpět na světlo.

Vzduch rezonoval ženskými i mužskými feromony.

Pomalý ochablý potlesk, který se ojediněle ozýval z různých směrů, postupně splynul v bouřlivé neutichající ovace a já věděl, že tuhle premiérovou skladbu navždy zařadím jako poslední na všech svých dalších koncertech.

Jen jeden malý problém budu muset vyřešit...dnes a nejspíše kdykoliv jindy ve stejný moment ...

Jak zamaskovat i tu svou ... čerstvou mapu v klíně ... která sice vsedě za klavírem vidět není, ale jakmile se postavím čelem do hlediště, unikne jen málokomu :)

btw ...myšítko ;)

Autor: Karel Boháček | pondělí 13.1.2014 9:00 | karma článku: 24.96 | přečteno: 878x

Další články blogera

Karel Boháček

Jaký sexuální fetiš je pro chlapa neodolatelný? Aneb Názory muže za zenitem 9. část

V předposlední části desetidílné minisérie uděláme něco, co jsme zatím zdánlivě nezkusili ani náznakem.

19.11.2017 v 9:03 | Karma článku: 21.37 | Přečteno: 890 | Diskuse

Karel Boháček

Názory muže za zenitem – 8. Jak se chlapi „staví“ k sexuálním pomůckám partnerek?

Erotické eshopy jsou plné různého pestrobarevného zboží. Mnoho těch barev je určeno pro ženy nebo ženám.

7.11.2017 v 8:08 | Karma článku: 22.75 | Přečteno: 965 | Diskuse

Karel Boháček

Podzim rozhazuje dukáty na Kvapilovo jezírkách

A rozhazuje je plnými hrstmi bohatý ve svém zlatě, majestátnosti i nepolitické příslušnosti. Vládne pravidelně a bez voleb.

1.11.2017 v 8:30 | Karma článku: 18.28 | Přečteno: 459 | Diskuse

Karel Boháček

Názory muže za zenitem – 7. Kdy mají chlapi nejraději sex?

Zdánlivě banální otázka v sobě opět obsahuje mnou oblíbenou mnohovrstevnatost, tedy odpovědět se dá mnoha způsoby.

24.10.2017 v 8:08 | Karma článku: 24.65 | Přečteno: 922 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

David Vlk

Pane, vy jste čuňas, aneb rána jsou již chladná a vánoce za rohem.

V kapse mi šustí pytlík na psí hovínka a já čekám. Včera jsem zrovna četl, jak je takový hovínko pro horolezce na Nanga Parbatu vítaným zdrojem životodárného tepla.

23.11.2017 v 14:36 | Karma článku: 14.28 | Přečteno: 266 | Diskuse

Petr Omelka

Gitans - cikáni po francouzsku

"Svoboda je poznaná nutnost," prohlásil kdysi jeden vousatý chlapík. Měl pravdu. Cikáni to ale věděli od nepaměti.

23.11.2017 v 14:03 | Karma článku: 14.31 | Přečteno: 523 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Dobrá fotka je ulovením vzácného momentu, co neumře časem (obhajoba vítězného snímku)

Stejně jako to říkáme o dobré reportáži, co vytáhne věc v čase aktuálním na světlo boží, ale dobrá, čtivá a platná obsahem a poselstvím je i za sto let. Jako se zdaří stejné malíři, jako Michelangelův David má v očích odhodlání

23.11.2017 v 13:17 | Karma článku: 11.24 | Přečteno: 311 | Diskuse

Libuse Palkova

Prezident a korupce

Nový prezident je nadějí, že se země konečně zbaví korupce, nezaměstnanosti a chudoby, která je naším současným největším problémem. Tak nějak zní hesla v Zimbabwe vítající nového politika.

23.11.2017 v 11:18 | Karma článku: 7.66 | Přečteno: 464 | Diskuse

Jana Slaninová

Když tě obejme Ježíš

Pršelo, tma houstla a nohy v blátě vázly. Každým krokem, byly boty těžší, obalené návleky z bahnitého jílu. Les divoký, hustý. Nebezpečný. Blesky křižovaly tmu. Sem tam osvítily cestu, abych nespadla do výmolu a nezlomila si nohu.

23.11.2017 v 11:08 | Karma článku: 11.58 | Přečteno: 226 | Diskuse
VIP
Počet článků 758 Celková karma 23.93 Průměrná čtenost 1124

Facebook Blog iDnes

 

Největší ďáblova lež spočívá v tom, jak nalhává lidem. že ... vůbec neexistuje, 

říká autor knihy

 

Nikdy jsem to s holkama neuměl

 

a blogového projektu

 

Kraťasy

kkkkkNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.